Kas tead või aimad, kes on Sinu väeloom?

Kes on väeloom?

Väeloom on looma vaim, mis kõneleb Sinu vaimuga. Ta on Sul olemas sündimise hetkest ja võimalik, et ta on juba väga pikalt oodanud aega, mil saad valmis temaga kohtumiseks. See võib olla väga tugev äratundmine esimesest hetkest alates, samuti võib see olla väga õrn ja emotsionaalne hetk. Samas võib ka minna aega, et oma hingelooma tundma sügavuti õppida ning harjuda temaga koos töötama ja ta õpetusi vastu võtma.
Väeloomi võib meil elu jooksul olla rohkem kui üks. Mõned neist on meil olemas sünnihetkest, teised võivad asuda meid saatma elu jooksul, kui nende teeneid vajame ja oleme valmis vastu võtma seda kingitust oma eluteel. Samuti võivad väeloomad vahetuda ja minna oma teed, kui on oma ülesande täitnud.
Väeloomad, nagu kristallidki, soovivad oma inimest teenida.
Väeloom esindab omadusi, võimeid ja andeid, mis on Sul juba olemas või veel ootavad avaldumist. Ta tuleb Su ellu, et Sind juhatada, õpetada, toetada, kaitsta ja väestada. Sinu vastutus omakorda on tema eest hoolitseda ning teda tõeliselt tundma õppida.
Väeloom toob Sulle sõnumeid vaimude maailmast, hoiatab Sind ohtude eest või annab märku, kui on õige aeg tegutseda.
Olles kord väelooma vaimse, emotsionaalse ja füüsilise energiaga sideme loonud, on meil edaspidi võime kutsuda teda välja hetkega, kui tema abi, nõu, tuge või kaitset vajame.
 

Kuidas oma väelooma leida?

Väeloom võib end ilmutada mitmel erineval moel ning ei ole ühte ja kindalt viisi, kuidas ta Sinuni tulema peab. Küllap ta jõuab siis, kui teda kutsud, oled selleks sisemas valmis või oled jõudnud sellisesse eluperioodi, kus lihtsalt väga vajad tema abi ja juhatust. 

Photo by Ahmed Badawy on Unsplash

Väeloom võib anda endast märku väisates Sind unenäomaailmas. Osa unedest on lihtsalt igapäevasündmuste virvendus, kus aju protsessib möödunud päevasündusi, lahterdades neid ebaoluliseks, mida välja puhastada ja oluliseks, mida alateadvusesse talletada. Need unenäod tõenäoliselt ununevad ning me ei omista neile suurema tähendust. Kuid siis on teistsugused uned. Need on täis sümboleid, märguandeid, tähenduslikku ja kõnetavat informatsiooni. Võimalik, et isegi nn kirkad unenäod, mil teame unenäos olles, et see on unenägu ning harjutades suudame sündmusi ka suunata. Kui loom tuleb Sinuni sellises kirkas unenäos, siis on aeg tema sõnumi osas kõrvu teritada ning asja lähemalt vaatlema hakata. 

Mõni loom lihtsalt paelub Su tähelepanu oma olemuse, hääle, kuju, värvi, iseloomu iseärasusega. Võimalik, et ta on ustav sõber Su kõrval või laseb ta Sul märgata end looduses. Kohtad ta pilku ja tunned, et ta justkui vaatab Su hingepõhja. Haara võimalusest teda lähemalt tundma õppida ja vaata, kuhu see kohtumine Sind juhatab ning millised tarkused on sel loomavaimul Sinu jaoks varuks. 

Photo by Luke Tanis on Unsplash

Sa märkad filmides, raamatutes mõnda looma, kes teistest selgelt eristub.  Märkad reklaamides, kujundustes, plakatitel ühe kindla looma sümboolikat. Avad raamatupoes juhusliku raamatu ja ta vaatab Sulle sealt vastu; sirvid ootesaalis ajakirja ning jälle tema… Ilmselt on aeg küps asuda lähemalt uurima, mis on selle tegelase sõnum Sulle ning mida ta soovib oma ilmumisega teada anda.

Kuuled ikka ja jälle mõistulugu või metafoori mõne looma nutikusest, kavalusest, karjajuhi võimekusest, oskusest oma järglaste eest imetabaselt hoolt kanda, truudusest oma väljavalitud partnerile või mõnest muust vägevast oskusest looduses toime tulla ning oma perele või karjale heaolu tagada. Universum sosistab meile pidevalt läbi märkide ja seekordne sõnum ja õppetund on Sulle ilmselt peidus selle looma vaimus, kes on end Sulle ilmutamas. 

 

Photo by Raphael Renter on Unsplash
Photo by Luke Tanis on Unsplash

Sa võid aga valida ka teadliku väelooma kutsumise, kui tunned, et oled koostööks valmis, vajad tema abi ning soovid saada ka teadmisi, kuidas väeloomaga koostööd teha ning tema vägi ja võimed tõeliselt vastu võtta.  Sellisel juhul on Sinu jaoks parim praktika šamaanirännak väelooma kutsumiseks. 

Kuidas väeloomaga sidet tugevdada ja koostööd teha?

Parim võimalus väeloomaga sideme loomiseks ning temaga koostöö tegemiseks on asuda teda lähemalt tundma õppima. Proovi näiteks järgmisi tehnikaid:

Jälgi looma võimalusel elus, õpi tema olekut tundma, uuri ilmeid ja käitumist. Istu ja vaatle, šamaanikeeles – varitse. Varitsemise oluline osa on jälgida ka iseennast selles protsessis. Hakka märkama teie sarnasusi; tegutsemise, tunnetamise ning emotsioonide ühisjooni. Mida see loom Sinu kohta ütleb? Miks ta Sinu ellu ilmus? Mida on Sul temalt õppida?

Kui Sul pole võimalik looma looduses jälgida, siis tee seda läbi loodusfilmide. Asu tema kohta uurima kirjandusest. Püüa saada teadmisi selle kohta, millised on tema tugevused, oskused, kavalused, supervõimed. Uuri tema eelistusi, hirme, sõpru ja vaenlasi. Milline on tema ellujäämisstrateegia? Kuidas ta leiab endale kaaslase? Kas ta on karjaloom või üksik uitaja? Milline keskkond on talle meelepärane ja soodne? Kuidas ta oma pere eest hoolitseb? Mis iganes küsimused ja väljakutsed Sul elus praegu on, katsu leida paralleel oma väelooma käitumises ja kanna see tarkus enda ellu üle.

Vii end kurssi väe- ja tootemloomade tähendustega põlisrahvastel. Leia vastavalt kirjandust või sukeldu netiavarustesse

https://whatismyspiritanimal.com/spirit-totem-power-animal-meanings/

https://www.spiritanimal.info/animal-meanings/

https://www.legendsofamerica.com/na-totems/

 

Kutsu väelooma vaim enesesse sisenema ja endaga üheks saama. Võid kujustada, kuidas looma vaim siseneb näiteks alustades varvastest ja liikudes järjest ülespoole. Kui püüad ühendust saada väelinnuga, võid kujustada vastupidi, kuidas ta siseneb ülalt alla. Hoia silmad alguses suletuna (kogenenumana võid teha ka lahtiste silmadega) ja näe või tunneta, kuidas Sa saad loomaga järjest enam ja enam üheks. Märka, kuidas Su tajud muutuvad, haistmismeel või pilk muutub teravamaks; nõtkus või paindlikkus suurenevad. Märka, milliseid uusi omadusi ja oskusi Sinus tärkab. Luusi loomana ringi, liiguta loomana, tantsi selle loomana kuni saate täielikult üheks. Tunneta, kas loom avaldab Sulle oma nime? Teades looma nime, on sul seda seisundit hiljem võimalik hetkega esile kutsuda. Hoia see nimi vaid enda teada. Kõige võimsam on väeloomaga tantsida šamaanitrummi saatel. Kui soovid selle meetodi või teiste šamanistlike praktikate kohta rohkem õppida ning kogeda sügavaid trummirännakuid, siis võta ühendust, et leida just Sulle sobiv praktika.